6 червня - День журналістики в Україні

2023-06-06

Щороку 6 червня українці святкують День журналістики – це професійне свято для усіх журналістів, кореспондентів та репортерів.
/Files/images/22gif/новости.gif
Цей день став офіційним святом у 1994 році, коли Президент України підписав Указ, що проголошував нове для України свято, День журналіста. Цікаво згадати, звідки взялася саме ця дата, 6 червня. Цей день було обрано далеко не випадково. Саме 6 червня в Брюсселі Національний союз журналістів України був прийнятий в Міжнародну федерацію журналістів, яка є найбільшою організацією професійних робітників засобів масової інформації в світі.
/Files/images/22gif/роза.gif В нашій країні журналістам відводиться дуже важлива роль, іноді їх навіть називають четвертою владою. Звісно, саме їм ми зобов’язані цивілізованим медіапростором, де є місце для всіх думок та ідей.
/Files/images/22gif/книжка.gif У цей день всі журналісти українських ЗМІ приймають вітання і самі вітають колег та друзів. Існує традиція приурочувати до цього свята нагородження грантами, преміями за журналістську працю. У цей день проходять конференції, зустрічі, на яких збираються журналісти з усіх куточків планети щоб поділитися досвідом.
/Files/images/22-23/перо 1.gif


Золоте перо.
Найвища нагорода в сфері журналістики.




День журналіста – щорічне професійне свято працівників засобів масової інформації в Україні. І у цей день, як ніколи раніше, варто згадати й подякувати українським та іноземним журналістам, які продовжують працювати в умовах війни, доносити правду про російську агресію та відкривати світу очі. Хтось доносить новини з передової, хтось спілкується з людьми з окупованих територій, хтось повідомляє новини зі студії, хтось пояснює та дає поради на сайтах та через соціальні медіа. Робота журналіста може бути різною, але усіх об’єднує одна мета – боротьба на інформаційному фронті та підтримка бойового духу українців.


Журналіст – дуже відповідальна і небезпечна професія навіть у мирний час. А під час війни багато журналістів ризикують життям, щоб показати світу правду про бойові дії. Недарма у суспільстві журналістику називають професією для сміливих, адже праця журналіста є небезпечною, а особливо сьогодні – під час війни.
Тож враховуючи реалії теперішніх подій, ця професія – одна із найважливіших та найнебезпечніших. Журналісти, ризикуючи своїм життям, щодня збирають під обстрілами інформацію для нашого суспільства, показують правду і так само борються на інформаційному фронті з ворогом.
Крім того, із початку повномасштабної агресії росії проти України багато вітчизняних медійників – журналістів, операторів, ведучих, представників багатьох інших професій – пішли добровольцями на війну або стали на захист інформаційного фронту. Деякі з них загинули, тож нині«Главком»згадає загиблих журналістів під час великої російсько-української війни.
За понад 15 місяців жорстока війна забрала життя 63 медійників ( Нацспілки журналістів). Частина з них загинула, захищаючи Україну в лавах ЗСУ, деякі – під час обстрілів мирних міст, інші були вбиті окупантами у зоні бойових дій саме під час щоденної журналістської роботи...



Вічна пам'ять цивільним журналістам,
які загинули під час виконання професійних обов’язків

/Files/images/22-23/95_main-v1685949380.gif
Кiлькiсть переглядiв: 254

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.