• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші новини
  • 22 червня - День скорботи и вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня - День скорботи и вшанування пам’яті жертв війни в Україні

2018-06-22

/Files/images/17/22 червня мень.gif

22 червня 1941 р. Німеччина оголосила Радянському Союзу війну і розпочала наступ на його території. Україні судилося першій пізнати всі жахи гітлерівської навали. В передсвітанкову пору 22 червня 1941 р. над Житомиром, Києвом й Одесою несподівано з’явилися бомбардувальники. При сході сонця майже 16 тис. гармат, 850 танків і самохідних гармат, 1 300 бойових літаків викинули сотні тисяч тон вибухівки в смузі наступу групи німецьких армій «Південь» - найчисельнішого та найдієздатнішого угрупування нацистів на всьому Східному фронті. Напад саме з України було вирішено розпочати невипадково, адже, згідно планам Гітлера, саме вона мала стати продовольчою базою для німецької армії. Проте швидко завоювати українські території їм не вдалося. Вже в перші години навали фашисти зіткнулися з відчайдушним опором людей і зав’язли в кровопролитних боях. Розгорнувши наступ проти Південно-Західного і Південного фронтів на чолі з генерал-полковником М.Кирпоносом і генералом армії І. Тюленєвим, німці спершу зустрілися з прикордонними військами УРСР. На Львівсько-Київському напрямку гітлерівцям протистояли війська Київського Особового військового округу. Запеклі бої також розгорнулися в районі Володимира-Волинського, Луцька, Бродів, Дубно, Рівного. За чотири дні війни в напрямку головного удару ворог просунувся на 80-100 км. А 22 серпня 1942 р. радянські війська залишили місто Свердловськ Луганської області, після чого вся Україна опинилася під окупацією.

/Files/images/17/h_ua_den_pamyati_2_war.jpg Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Вона є в наших національних календарях: Україна встановила цю дату Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000, вона має назву «День скорботи и вшанування пам’яті жертв війни в Україні».

22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ..., і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства. Невже ми забули про це?

/Files/images/17/22 червня2 маль.gif
Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані

Кiлькiсть переглядiв: 16

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.