• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші новини
  • Покривала Покровонька своїм дітям головоньки, затуляла від куленьки чи осколка ворожого, кому - братню підмогоньку, кому - ангела Божого...

Покривала Покровонька своїм дітям головоньки, затуляла від куленьки чи осколка ворожого, кому - братню підмогоньку, кому - ангела Божого...

2019-10-14

/Files/images/2016/14 жов 1а.gif

День Захисника Вітчизни в Україні щороку відзначається 14 жовтня.

В цей день, 14 жовтня, православні християни відзначають велике церковне свято −Покрову Пресвятої Богородиці. Споконвіків на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція ця дуже давня і походить ще з часів Київської Русі.

/Files/images/2016/14 жов 3а.gif




Велике церковне свято Покрову Пресвятої Богородиці у древніх слов`ян дуже широко святкувалося в повсякденному побуті селян. Цей святковий день знаменував собою повне закінчення польових робіт і був першим справжнім святом осені. Саме цей день відкривав сезон осінніх весіль і вечірніх посиденьок молодих дівчат. У етнографічних дослідженнях ми знаходимо інформацію, що саме на Покрова Пресвятої Богородиці святкувалася зустріч зими з осінню.

/Files/images/2016/14 жов 4аг.gif

Також ця дата є Днем українського козацтва.
Козаки вважали Покрову своєю заступницею.


Згадуючи минулі традиції, у День Українського козацтва сучасна молодь намагається максимально точно відтворити відомі козацькі конкурси, ігри та інші розваги - посиденьки на природі, хороводи, пісні. Цікаво зауважити, що колишні українські традиції зі стрімкою швидкістю починають все частіше з`являтися в аналогічному суспільстві 21 століття.

Оберігає Пресвята Богородиця і теперішніх оборонців державних кордонів. Вони разом з усією країною прохають у Всевишнього миру для України. З такими молитвами 14 жовтня, у велике православне свято, звертаються до Господа і священнослужителі та віряни кожного храму.
День Захисника Вітчизни, не втратив свого первинного сенсу. Як і раніше він покликаний вшанувати пам`ять усіх героїв, що поклали своє життя за Батьківщину, за її благополуччя та процвітання. Віддати належне героїзму і мужності сильній половини населення України. У цей день планується проведення численних заходів, починаючи від покладання квітів до пам`ятників і меморіалів, закінчуючи церковними панахидами про упокій душ полеглих воїнів. Нагороджуються видатні діячі та національні герої.


День захисника України — свято не тільки військових.
Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю
нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист — економічний, гуманітарний, інформаційний.

Кiлькiсть переглядiв: 222

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.