Міжнародний день захисту дітей

2023-06-01

/Files/images/19/дети 300.gif Щорічно 1 червня в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день захисту дітей, який покликаний привернути увагу до прав дитини.


Історія появи свята

Про необхідність захисту дітей заговорили ще на початку 20 століття. 26 листопада 1924 року П'ятою Асамблеєю Ліги Націй у Женеві була прийнята Женевська декларація прав дитини. Вона складалася з п'яти основних положень, спрямованих, зокрема,на протидію дитячій праці й рабству, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх. Документ закликав керуватися положеннями декларації для захисту дітей та покращення їх добробуту. 1 червня 1925 року в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, в ході якої обговорювалися проблеми дітей. Офіційне ж рішення заснувати Міжнародний день захисту дітей було ухвалене в листопаді 1949 року конгресом Міжнародної демократичної федерації жінок, і вже в 1950 році 1 червня було відзначено перший День захисту дітей. Через 10 років, в листопаді 1959 року Організація об'єднаних націй прийняла Декларацію прав дитини, де були сформульовані десять принципів, що визначають дії всіх, хто відповідає за реалізацію прав дітей, і яка мала на меті забезпечити їм щасливе дитинство. У преамбулі Декларації зазначається, що кожна дитина має володіти усіма правами і свободами без національних, расових, релігійних, політичних та інших переконань, соціального і майнового становища. Рівно через 30 років, 20 листопада 1989 року, Генасамблея ООН одноголосно прийняла Конвенцію ООН про права дитини. Цей документ ставпершим і основним обов'язковим міжнародно-правовим документом, що присвячений широкому спектру прав дитини. Документ містить 54 статті. В Україні Конвенція ООН про права дитини набрала чинності з 27 вересня 1991 року. Варто відзначити, що 1 червня - це не єдиний день, присвячений дітям. Крім нього світове співтовариство ще відзначає Всесвітній день дитини (20 листопада), Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії (4 червня) і День захисту дітей Африки (16 червня).

/Files/images/2020/2020-06-01_122502.gif


Традиції святкування Дня захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей є не тільки святом для самих дітлахів, він ще нагадує суспільству про необхідність їх захисту. У цей день у багатьох містах світу проводяться різноманітні розважальні, ігрові та культурні заходи, присвячені дітям, і звісно ж за їх участі. Також у День захисту дітей проводять різні благодійні заходи та концерти, а зібрані на них кошти передаються на допомогу нужденним дітям. І хоча у багатьох розвинених країнах про необхідність захисту дітей згадують не тільки у якісь конкретні дні, а не забувають про них протягом всього року, саме в цей день до дітлахів прикуто найбільшу увагу.


День захисту дітей в Україні

День захисту дітей в Україні є національним святом, який покликаний привернути увагу громадськості до проблем дітей. В Україні День захисту дітей був створений Указом президента №568/98 від 30 травня 1998 року "Про день захисту дітей". З того моменту в Україні 1 червня стало офіційним Днем захисту дітей. Україна за роки незалежності ухвалила законодавство з охорони дітей, яке відповідає європейським стандартам та Конвенції ООН з прав дитини. І хоча 1 червня є офіційним Днем захисту дітей, цей день у нас в країні не є вихідним. Тим не менше, щорічно по всій країні проводяться різні розважальні та соціальні заходи, присвячені дітям.

/Files/images/19/День захисту дітей.gif

До повномасштабного вторгнення росіян в Україні поживало понад 7.5 млн дітей. Усі вони постраждали від російської агресії: комусь довелося покинути межі рідної країни, залишити своїх друзів, звичне місце і звикати до інших реалій. Ті, хто залишився в Україні, останнім часом практично щодня чують вибухи, замість дитячого дозвілля — перебувають в укриттях, а замість сну у своїх ліжках — часто ночують на облаштованих батьками спальних місцях у коридорі чи ванній кімнаті. Бо так безпечніше.
Міжнародний день захисту дітей в Україні розпочався з того, що росія завдала ракетного удару по Києву і вбила одну дитину, ще одну поранила. Діти і так належать до вразливих категорій населення, і повномасштабна війна ще більше погіршила їхнє становище: як констатували в ЮНІСЕФ, діти не тільки гинуть і зазнають поранень, а й вимушено залишають свої будинки, пропускають навчання та позбавляються переваг безпечного та спокійного життя.
/Files/images/22-23/2023-06-15_095409.gif
Кiлькiсть переглядiв: 163

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.