/Files/images/23-24/водні.gif

Перебуваючи біля водного об'єкта та побачивши, що хтось упав у воду, або знаходиться в воді і потребує термінової допомоги та рятування, бо його життю загрожує небезпека:
1. У першу чергу викличте бригаду швидкої допомоги за номером 103, зателефонуйте у поліцію за номером 102, повідомте про місце пригоди.
2. Якщо ви вирішили, що спроможні самі постаратися витягнути потопаючого на берег, пам'ятайте: дії рятувальника не повинні привести до його загибелі.
/Files/images/2020/rebenok-1.gif 3. Пам'ятайте: рятувальник повинен бути більшим і сильнішим за потопаючого!
4. Якщо поруч із вами є люди, треба привернути увагу оточуючих криком "людина тоне!", попросити викликати «швидку допомогу». Переконайтеся, що вас почули. Не виключено, що поряд опиниться той, хто вміє плавати краще за вас і зробить все швидше і надійніше.
5. В умовах карантину може статися, що поблизу вас не буде нікого, отже вдавайтеся до рятувальних дій тільки після того, як зателефонуєте до «швидкої допомоги» або до поліції.
6. Враховуйте, що потопаючий, швидше за все, буде панікувати, і в паніці він може втопити рятівника. Подбайте спочатку про свою безпеку. Не кидайтеся на допомогу в одязі та взутті.
7. Визначте, чи необхідно для порятунку потопаючого стрибати у воду чи можна надати допомогу з берега, човна або пірса. Відшукайте предмети, які можуть допомогти в порятунку.

Допомагаємо, не занурюючись у воду: варіант № 1
Якщо дозволяє відстань і стан потопаючого, можна схопити його за руку. Для забезпечення надійного зчеплення необхідно голосно і чітко пояснити потопаючому, що йому потрібно як можна міцніше обхопити вашу руку. Намагайтеся говорити спокійним, але впевненим голосом, щоб не посилити паніку того, кого ви рятуєте. Щоб не опинитися у воді, прийміть позу лежачи, широко розставте руки і ноги і попросіть когось вас притримувати. Ні в якому разі не надавайте допомогу стоячи або присівши. Зробіть все можливе, щоб порятунок потопаючого не став сутичкою зі смертю і для вас.
/Files/images/2020/2020-04-23_134907.gif Допомагаємо, не занурюючись у воду: варіант № 2
Якщо дотягнутися рукою до потерпілого неможливо, візьміть весло або рятувальну жердину, підшукайте міцну палицю, гілку чи інший міцний предмет і, простягнувши його потопаючому, поясніть, що він повинен міцно за нього вхопитися. Якщо стомлена боротьбою за життя людина не має сил за щось триматися, доведеться все-таки стрибнути у воду і допомогти йому.
Допомагаємо, не занурюючись у воду: варіант № 3
Будь-яккий предмет, що не тоне, може послужити, коли відбувається порятунок потопаючого. Це рятувальний круг, шматок пінопласту, дерева або навіть пластикова пляшка. Якщо можливо, прив'яжіть мотузку до предмета, який будете використовувати. З її допомогою витягнути потерпілого з води буде набагато простіше.
Однак при закиданні предмета, призначеного для порятунку, в воду будьте обережні, щоб не потрапити в людину. Постарайтеся розрахувати кидок так, щоб предмет до потопаючого донесло протягом. Якщо потерпілий ослаб і не може втриматися за кинутий йому предмет, необхідно підпливти до нього і допомогти це зробити.

Транспортуємо потопаючого
/Files/images/2020/1111.gif

Правила порятунку потопаючого стосуються також подальшого пересування разом з ним по воді. Тактика поведінки тут залежить від його стану. Якщо він спокійний і адекватний, ви легко зможете транспортувати його, після того як він міцно візьметься за ваші плечі.
Якщо ж потерпілий в паніці хаотично хапається за вас, спочатку постарайтеся розслабитися і зануритися з ним під воду. Потім, коли він відпустить вас і кинеться до поверхні, у вас буде шанс правильно його схопити. Ідеальний варіант обхвату – з боку спини завести зручну вам руку під руку потопаючого і схопитися за його протилежне плече.
Плисти в цьому випадку доведеться боком, використовуючи одну вільну руку.
/Files/images/2020/25585.gif


Якщо людина веде себе спокійно, її можна транспортувати і іншими способами. Наприклад, лежачи спиною на воді, можна однією або обома руками утримувати її підборіддя над водою. Якщо тримати підборіддя однією рукою, можна використовувати другу для веслування. Ще один варіант – завести свою сильну руку під таку ж руку тонучого і нею ж підтримувати його підборіддя. Можна тримати потопаючого ззаду за руку, що лежала на його грудях і проходить через пахвову западину другої руки. Варіант, за допомогою якого краще здійснювати порятунок потопаючого, підкаже ситуація.

/Files/images/2020/006.gif







Наближається літо, а з ним і купальний сезон, і, якщо в літній період карантин не буде продовжено, то варто пригадати правила безпеки життєдіяльності на водних об'єктах і ретельно їх дотримуватися.


/Files/images/2020/назв 1.gif

/Files/images/2020/прав 1.gif

/Files/images/2020/назв 2.gif

/Files/images/2020/прав 2.gif

/Files/images/2020/назв 3.gif

/Files/images/2020/прав 3.gif

/Files/images/2020/назв 4.gif

/Files/images/2020/прав 4.gif

Кiлькiсть переглядiв: 201

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.